ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار

ورق آلومینیوم آجدار

ورق های آجدار از طریق نورد گرم تولید می شود. عملیات نورد گرم به این صورت است که ابتدا شمش فولاد را با دمای زیاد ذوب کرده که سطح آن را کاهش و طول آن افزایش می‌یابد بعد از مرحله نورد گرم عملیات ورق های آلومینیومی را آجدار می کنند. این ورق ها مانع از سر خوردن افراد در سطوح شیب دار می شود و کاربردهای در دکوراسیون و … دارند.

ورق آلومینیوم آجدار مورد استفاده در دکوراسیون داخلی و همچنین حمل و نقل به صورت بادامی در ابعاد زیر موجود است :

  • ضخامت 0.8 الی 5 میلیمتر
  • ابعاد استاندارد : 1200×2500 – 1000×2000
  • قابل سفارش : ابعاد دلخواه شما
  • آلیاژ استاندارد : 1050 – 3105
  • قابل سفارش : 1100 – 1200 – 3003

جهت ثبت سفارش و همچنین اطلاع از قیمت روز آلومینویم میتوانید هر روزه با کارشناسان پارسیان آلومینیوم در تماس باشید.

 


ورق آلومینیوم آجدار چه کاربردی در صنعت دارد؟

می‌دانیم که ورق های فلزی در صنعت کاربرد فراوانی دارند، یکی از محصولات فلزی پرکاربرد در صنایع گوناگون ورق الومینیوم آجدار است، منظور از آج، ناهمواری و اشکال برجسته سطح ورق فلزی است. چنین خصوصیتی باعث کاهش اصطکاک سطح آلومینیوم می‌شود. ورق آجدار الومینیومی را با نام ورق آلومینیومی ضد لغزش هم می‌شناسند.

ورق آجدار الومینیومی چیست؟

آلومینیوم یک فلز سبک است و به همین دلیل هم ورق آلومینیوم آجدار در دسته ورق‌های فلزی سبک قرار می‌گیرد. آلیاژ الومینیوم قابلیت شکل پذیری بالایی دارد که ورق الومینیومی آجدار نیز از این ویژگی برخوردار است و  این ویژگی باعث می‌شود که امکان ساخت قطعات مختلف و پیچیده از آن برای کاربر مهیا باشد.

از دیگر ویژگی‌های ورق الومینیومی آجدار می‌توان به نقطه ذوب پایین آن اشاره کرد که باعث می‌شود انرژی کمتر و هزینه کمتری برای ذوب آن صرف شود.

ورق‌های آلومینیومی آجدار بسته به کاربردی که دارند در رنگ، سایز، ابعاد و ضخامت های مختلف تولید می‌شوند.

ویژگی‌های ورق الومینیومی آجدار

ورق‌های آلومینیومی آجدار عموما به صورت رول شده و در ابعاد و ضخامت های متنوع تولید می‌شوند. در تولید این ورق ها استانداردهای بین المللی از جمله ASTM B 209M و BS 1470i به کار برده می شوند.  شکل آج‌ها در این محصولات با توجه به کاربردی که دارند مختلف است و ضخامت استاندارد ورق آلومینیوم آجدار به شکل متنوع در ضخامت های 3، 5، 6، 7، 8 و 10 میلی‌متر است، تعیین ضخامت ورق آلومینیوم بستگی به انواع ورق و نوع آلومینیوم آن خواهد داشت و یکی از فاکتورهای موثر در تعیین قیمت ورق آجدار آلومینیوم محسوب می‌شود

کاربردهای ورق الومینیومی آجدار

ورق آلومینیوم آجدار با توجه به ویژگی‌هایی که دارد دارای کاربردهای متنوع و گوناگونی است. از این ورق‌ها در ساخت پله برقی و آسانسور استفاده می‌شود. همچنین از دیگر کاربردهای آن می توان به استفاده از ورق آلومینیومی آجدار در دکوراسیون داخلی اشاره کرد. این ورق‌ها علاوه بر این که سطح براق و درخشانی دارند با ایجاد اصطکاک می‌توانند عبور و مرور ایمن‌تری به همراه داشته باشند.

از ورق الومینیوم آجدار عموما برای کف سازی محیط‌هایی چون کارخانه‌های تولید آب معدنی، مواد غذایی، دارویی، گاوداری و نانوایی‌ها استفاده می شود. در چنین محیط هایی رعایت بهداشت و همچنین جلوگیری از خوردگی دو ویژگی بسیار مهمی است که سبب می شود ورق های الومینیوم آجدار نسبت به سایر گزینه‌ها در اولویت باشند.

از این محصول در کارخانه‌های کاغذسازی، تولید برق، استخراج در سواحل، تاسیسات نفتی و گازی، کارخانه‌های مواد شیمیایی و پتروشیمی، پردازش مواد زاید هسته‌ای، استخراج معادن و تولید برق نیز استفاده می‌شود.

از ویژگی‌های ورق الومینیوم آجدار می‌توان به مقاومت بالای آن اشاره کرد، به همین دلیل است که از آن به پانل‌های کفپوش و عمودی در اتوبوس‌ها، ایستگاه‌ها و پایانه‌های حمل و نقل راه آهن استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ارتباط آنلاین در واتس‌اپ